Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

O naszym schronisku

Schronisko w Tczewie przejęliśmy dokładnie w samo południe 31.12.2007 roku. W tym czasie przebywały na terenie placówki 43 psy. Średnia ich wieku jest bardzo wysoka, dużo jest zwierząt 10-12 letnich. Większość psów jest przyjaźnie nastawiona do ludzi, po zachowaniach niektórych można jednak sądzić, że miały jak dotąd nie najlepszy kontakt z człowiekiem.

Szczególnie za serce łapie para psów według dokumentacji przebywająca w tym miejscu od 1998 roku, która najprawdopodobniej bardzo rzadko wychodziła na spacery i teraz bezpiecznie czuje się tylko w swoim małym z konieczności kątku. Tylko stały kontakt z człowiekiem, wspólne zabawy i możliwość rozruszania mięśni dają psu szansę na zachowanie właściwej kondycji, nie tylko fizycznej ale również psychicznej. Niektórzy nasi podopieczni są bardzo zdziwieni, że mogą opuścić swój boks, po wyjściu rozglądają się niepewnie na boki, cieszą chwilami niemal nieskrępowanej wolności.

Placówka wymaga modernizacji jednak władze miasta Tczewa zapewniły, że znajdą się na to środki, są wyraźnie zainteresowane poprawą dobrostanu przebywających tam zwierząt. Potrzeb bieżących jest wciąż bardzo wiele, przydałoby się więcej kocy, misek metalowych i dużych bud a także karmy, w puszkach i suchej, ryżu i makaronu. Najbardziej jednak w naszym schronisku potrzebujemy osób chcących zaadoptować naszych podopiecznych a także wolontariuszy, osób z miasta Tczewa, którzy odczuwają potrzebę opiekowania.

W naszych schroniskach wolontariusze spełniają ważną funkcję, pomagają nam w socjalizacji zwierząt, podejmują się wychodzenia na spacery i prostych czynności pielęgnacyjnych. Są również w swoich środowiskach ambasadorami idei humanitarnego ich traktowania, wnoszą wielki wkład w edukację swojej lokalnej społeczności. Spośród ich grona rekrutuje się większość inspektorów naszego towarzystwa.

Zapraszamy do obejrzenia naszego schroniska na zdjęciach poniżej !