„I tak zdechnie...”.
Takimi słowami właścicielka pożegnała swojego wpół żywego psiaka Widmo. Został znaleziony w małej wiejskiej miejscowości przez przypadkowych ludzi, w rowie, w stanie skrajnego wychudzenia i wyczerpania. Leżał bez sił, nie mogąc się wydostać przez skarpę. Jak się okazało tuż nieopodal był jego dom, choć ciężko go tak nazwać. Nasi pracownicy wraz z Policją natychmiast odebrali psa bezdusznej kobiecie. Zaledwie kilku, dosłownie kilkukilogramowy Widmo nie miał nawet siły stać na nogach. Wystające żebra na których można by uczyć się anatomii, świadczyły o już dawno towarzyszącym głodzie. Sami nie byliśmy pewni czy się uda uratować życie cierpiącego czworonoga. I tak mijały dni i tygodnie walki o jego los. Dzisiaj Widmo to zupełnie inny psiak, odkarmiony, szczęśliwy, pełny nadziei, że to jeszcze nie koniec jego wędrówki. Widmo jest małym psiakiem, uroczym burkiem w kwiecie wieku. Gdyż Widmo ma jeszcze sporo energii i chęci do życia. Oprócz jego smutnej przeszłości można dodać, że Widmo jest psiakiem niewidomym.
Lecz radzi sobie nad wyraz dobrze. Do ludzi jest łagodny, kochany, wdzięczny za okazaną troskę i miłość.
Nie przepada za spacerami na smyczy. Bardziej woli swobodę.
Miejski zgiełk to nie jego klimat, bardziej odpowiada mu zaciszne miejsce w ogrodzie gdzie może wygrzewać zmęczone kości.
Przy nowej rodzinie i troskliwej opiece szybko odzyska dawny blask.
Być może to właśnie Ty chcesz dopisać Widmo szczęśliwy Happy End?

Widmo przebywa pod opieką Schroniska OTOZ Animals w Tczewie.
Numer ewidencyjny w schronisku: 128/18
Psiak jest zaszczepiony, odrobaczony i zaczipowany.

Zadzwoń do schroniska i zapytaj o adopcję:
tel. 58 531 96 56
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
ul. Malinowska, 83-110 Tczew
 
h