BUBA - Buldożek Francuski, a raczej wspomnienie, o tym, że kiedyś była pięknym przedstawicielem rasy... Teraz wyeksploatowana, chora, już niepotrzebna - została porzucona na poboczu jak śmieć. Buba ma tatuaż na brzuszku, ale bardzo rozmyty, nieczyteny, jakby specjalnie... Znaleziona przez dobrą duszę podczas burzy na drodze pomiędzy wioskami, szła przed siebie, wystraszona i zrezygnowana.  I trafiła do nas, do Schroniska w Tczewie.

Już na pierwszy rzut oka wiedzieliśmy, że nikt jej nie będzie szukał, że suczka przeszła gehennę w jakieś pseudohodowli, i jak zachorowała została wyrzucona... Może na szczęście trafiła do nas, bo my zrobimy wszystko, - by ją wyleczyć, - i by zapomniała o dotychczasowym żywocie.  

f

W tej chwili jest w Domu Tymczasowym u pracownika schroniska i przeprowadzamy szeroką diagnostykę: badania krwi o rozszerzonych profilach wątrobowych i nerkowych są prawidłowe, ale USG pokazało zagęszczenie żółci w woreczku żółciowym i zatartą strukturę lewej nerki. Dodatkowo Buba ma problemy z oddychaniem, duszności nasilają się w momentach ekscytacji, które wynikają najprawdopodobniej z nieprawidłowej budowy anatomicznej skrzydełek nosowych i podniebienia miękkiego, co powinno być skorygowane jeszcze jak była szczeniaczkiem, i polega na plastyce wadliwie wykształconych struktur.

Jesteśmy Schroniskiem dla Bezdomnych zwierząt w Tczewie, prowadzonym od 2008 roku przez OTOZ Animals i w tej chwili mamy pod opieką
ok 110 psów i 30 kotów. Buba jest jednym z 110-ciu psów, czeka ją dalsza, kosztowna diagnostyka i leczenie, a my chcielibyśmy BARDZO PROSIĆ o wsparcie, ponieważ Buba jest jedną z wielu naszych podopiecznych potrzebujących diagnostyki i leczenia, co generuje naprawdę duże koszty, a schronisko, wiadomo, środki ma bardzo ograniczone.

Każdego, kto chciałby wesprzeć powrót do zdrowia Buby prosimy o datki poprzez portal pomagam.pl
lub bezpośrednio, na nasze konto, z dopiskiem "dla BUBY".

https://pomagam.pl/BubazPseudo

lub bezpośrednio na nasze konto dla darczyńców:

81 1020 1909 0000 3402 0107 9615 - z dopiskiem "dla BUBY"

OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
ul. Malinowska, 83-110 Tczew
tel. 58 531 96 56
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.