i

I znów udało się uratować psiaka dosłownie w ostatniej chwili. Inspektorka OTOZ Animals pojechała na wezwanie by sprawdzić warunki zgłaszanego wychudzonego psa. Pies na łańcuchu, zagłodzony, wyłysiały, z chorą skórą i ranami na uszach. Pomyślałby ktoś, ludzie biedni, nie mają na karmę, na leczenie... Nic bardziej błędnego, inspektorka zastała ładny dom, dobrze sytuowanych ludzi, takich, co w kościele w pierwszej ławce siedzą, nawet udzielają się w polityce, - a za domem wstydliwy sekret, pies, głodzony, chory, na łańcuchu... Gdy ludzie zaczęli się interesować czemu pies tak wygląda właściciele postanowili pozbyć się problemu. Inspektorka zobaczyła wykopany w pobliżu dół, - jak stwierdził właściciel, na tego chorego psa, który pewnie niedługo padnie. Nie było innego wyjścia, trzeba było zabrać psa natychmiast, nie było szans na ugodę i czasu na poprawę warunków, ten pies najprawdopodobniej nie dożyłby do następnej kontroli, przecież to wstydliwy problem, którego trzeba się szybko pozbyć, bo co ludzie powiedzą.
To była trudna interwencja, agresywny, butny właściciel dopiero po wezwaniu Policji zgodził się oddać psa.
W schronisku okazało się, że IWAN to radosny, wesoły psiak, bardzo pozytywnie nastawiony do ludzi, uszczęśliwiony gdy ktoś poświęca mu troszkę uwagi, potrafi się nawet dopominać o pieszczoty lekkim podszczypywaniem. Teraz jest w trakcie diagnostyki, dostaje dobrej jakości karmę i preparaty wzmacniające, będzie kąpany w leczniczym szamponie i mamy nadzieję, niedługo będzie szukał dobrego domku, który nie musi być bogaty, bo to nie jest gwarancją dobrej opieki, ale takiego kochającego, by w końcu zaznał miłości i troski na jaką zasługuje.
Jak zawsze w takich sytuacjach bardzo prosimy Was o wsparcie, diagnostyka, leczenie, specjalistyczna karma i preparaty wzmacniające
i leczące skórę to duży wydatek, a w schronisku, wiadomo, jest wiele potrzebujących zwierząt.
Każda darowizna to duża pomoc, tym bardziej, że zima, to czas, kiedy opłaty za ogrzewanie bardzo nadwyrężają budżet schroniskowy.

Nasze konto dla darczyńców: PKO BP S.A. 
81 1020 1909 0000 3402 0107 9615 z dopiskiem - "DLA IWANA", 
dla przelewów zagranicznych:
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW, PKO BP S.A. 81 1020 1909 0000 3402 0107 9615 
- odbiorca: 
OTOZ Animals Oddział Schroniska w Tczewie, 
83-110 Tczew, 
ul. Malinowska.

Kontakt ze schroniskiem: tel. 58 531 96 56
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
ul. Malinowska, 83-110 Tczew