Orew 2014

 

Dzisiaj przyjechali do nas z darami uczniowie z Ośrodka Rechabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z opiekunami. Dzieci bardzo pozytywnie reagowały na naszych podopiecznych, choć psiaki ich troszkę onieśmielały, więcej entuzjazmu wzbudził tor przeszkód dla psiaków. 

Spacer Przyjaźni

Serdecznie dziękujemy za tak tłumne przybycie wszystkim wolontariuszom i przyjaciołom naszych podopiecznych. Psiaki były wyjątkowo grzeczne podczas spaceru, obyło się bez żadnych spięć, a z radości mało ogony im nie poodpadały ;) Aż miło popatrzeć na te szczęśliwe mordki

darczyn0small

 

Serdeczne podziękowania dla naszych darczyńców 

Zwracamy się do Was ponownie z prośbą o wsparcie w akcji na terenie Hipermarketu Tesco w Pruszczu Gdańskim, ul. Raciborskiego / Domejki. W dniach 7, 8, 9 lutego odbędzie się zbiórka publiczna przy kasach Hipermarketu Tesco (pomoc w pakowaniu zakupów połączona ze zbiórką do skarbonek) Pilnie poszukujemy wolontariuszy którzy mogliby w piątek 7 lutego w godz. 14.00 - 19.00, w sobotę 8 lutego w godz. 11.00 - 19.00 i w niedziele 9 lutego w godz 11- 17.00 pomóc naszemu schronisku w zbiórce. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o kontakt tel. 58 531 96 56, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W ostatniej chwili zostały uratowane przez inspektorów OTOZ Animals koty, które przebywały w masakrycznych warunkach, w nieogrzewanym domku, gdzie temperatura spadła grubo poniżej zera. Według lekarza weterynarii, który badał je po przewiezieniu do nas, koty były wychłodzone, wygłodzone, wychudzone, odwodnione (woda zamarzła) i chore. Właścicielka gromadziła koty, by zacząć je rozmnażać i właśnie wystąpiła o

Niech miłość i ciepło zagości w Waszych sercach w wigilijny wieczór wraz z pierwszą gwiazdką na niebie. Wszystkim Przyjaciołom zwierząt życzymy spełnienia marzeń i wielu powodów do radości w Nowym Roku.

ArtStansiemikolajemSmallMikołajki, Święta Bożego Narodzenia – to radosny czas. Dajmy radość również bezdomnym zwierzętom przebywającym w schronisku – zima to dla nich najtrudniejszy okres. Czasem wystarczy drobiazg, aby obudzić radość w ich sercach – smakołyk, kostka, ciepły kocyk czy zabawka sprawią, że pies czy kot zapomną na chwilę o schroniskowej rzeczywistości. Zapraszamy do schroniska w okresie przedświątecznym i prosimy w imieniu naszych podopiecznych o suchą karmę, puszki, smakołyki, smycze i obroże, ubranka dla psów, zabawki dla kotów, oraz niepotrzebne już w domu koce, ręczniki, wykładziny – bardzo przydatne w czasie zimy w schronisku. Jednak najpiękniejszym prezentem, jaki możemy podarować bezdomnemu zwierzęciu jest nowy dom! Pamiętajmy jednak, że adopcja powinna być przemyślana, przedyskutowana ze wszystkimi członkami rodziny. W żadnym wypadku nie kupujmy i nie adoptujmy zwierzęcia na prezent – w ten sposób zamiast pomóc, możemy bardzo skrzywdzić żywą, czującą istotę, gdy okaże się iż „prezent” jednak nie był trafiony.

.

 

Zima Tuz TuzNoce coraz zimniejsze, zima się zbliża, a zapas słomy do ocieplania bud jest na ukończeniu. 

Apelujemy o wszystkich, którzy mogą podarować słomę do ocieplenia bud, niezbędną do przetrwania tego najtrudniejszego, zimowego okresu. Mile widziane są też koce i wszystko, czym można wyścielić legowiska.
Bardzo liczymy na wasza pomoc, a z nami 170 naszych podopiecznych!!!
Nasz adres: Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w
Tczewie przy ul. Malinowskiej, telefon kontaktowy: 58 531 96 56.

 

TinaTina, piękna suczka Owczarka Niemieckiego błąkała się po Pruszczu Gdańskim, myśleliśmy: śliczna, mądra, zadbana, - ktoś ją na pewno odbierze, zagubiła się...Niestety, kiedy okazało się, że jest poważnie chora podejrzewamy, że to mogło być przyczyną porzucenia. Teraz ważą się losyTiny, która w piątek 15 listopada została poddana poważnej operacji. Podczas standardowej sterylizacji, okazało się, że macica jest bardzo powiększona, w jamie brzusznej są ogniska i nacieki zapalne, i normalny zabieg zamienił się w ciężką, długotrwałą operację. Wycinek zmienionych tkanek został wysłany do badania histopatologicznego, i za 2 tygodnie okaże się, czy to był "zwykły", rozległy stan zapalny, czy zmiany rakowe...Póki co, zbieramy pieniążki by zapłacić za kosztowną operację i by zapewnić jej najlepszą opiekę (dobrej jakości karmę, preparaty wzmacniające), - musi mieć siły na walkę z chorobą!

Prosimy o wsparcie i wpłaty na konto Schroniska w Tczewie z dopiskiem "dla Tiny". Nasze konto: PKO BP SA o/Tczew 81 1020 1909 0000 3402 0107 9615.